Дані на сайті не актуальні. Чекаємо вас на pohod-v-gory.com
+38 (097) 670-20-32 | +38 (099) 914-23-44 | e-mail: bidychak@gmail.com | SKYPE: bidychak | Google + page Facebook profile Vkontakte profile Twitter Youtube Channel

Айсери та міські кішки в поході

Але йти по зледенілій, нехай і практично горизонтальній поверхні дуже незручно, та й втрачається багато часу. Рятують в таких ситуаціях звичайно хороші трекінгові черевики, з якісною підошвою та трекінгові палки, для підтримки рівноваги.

Зараз на ринку з’явилися так звані — міські кішки. Їх яскравим представником є Petzl Spiky Plus і його китайські аналоги. Їх конструкція дуже проста. Гумова основа в формі панчохи, має знизу кілька невеликих шипів. Така панчоха просто натягається на черевик і вуаля — кішки готові. Звичайно, такі кішки ні в яким разі не втримають вас на крутому схилі, в горах, але вони дуже вдало справляються з покладеним на них завданням — зменшити ковзання по зледенілій поверхні.

міські кішки

 

 

 

 

Така продукція була випущена для використання в умовах зимових міст, де дуже часто заледенілі вулиці стають справжнім випробуванням для жителів. Але як показує практика вони дуже добре справляються з аналогічними завданнями в походах по Карпатах (наприклад, на підходах до маршруту). Важать вони майже мало, та й не займають багато місця. Швидко одягаються і знімаються.

міські кішки

На багато зручнішими і надійнішими в походах є — айсери. Це сучасна модифікація міських кішок. Айсери являють собою підошву з металевими шипами. Така підошва кріпиться до черевика за допомогою ременів на липучках. Шипи, мають необхідну нарізку для швидкої заміни і просто викручуються викруткою.

айсери

Айсери також призначені для пересування по поверхнях покритим льодом. Але тримають вони набагато краще, за рахунок масивних сталевих шипів. Додаткова підошва Vibram також є гарною теплоізоляцією, і захищає стопу від холоду, що може бути корисним на зимових бівуаках. Вони також швидко знімаються і одягаються, але важать вже трохи більше. Коштує таке задоволення близько 45 у. є.

Для походів айсери або міські кішки дуже зручні, дозволяють набагато швидше долати зледенілі ділянки, а також підвищують безпеку пересування по кризі і як результат — зменшують травматизм. У поході без них можна звичайно і обійтися, але вони досить корисне доповнення до обмундируванню походника.

Вам будет интересно!