Дані на сайті не актуальні. Чекаємо вас на pohod-v-gory.com
+38 (097) 670-20-32 | +38 (099) 914-23-44 | e-mail: bidychak@gmail.com | SKYPE: bidychak | Google + page Facebook profile Vkontakte profile Twitter Youtube Channel

Котор

Учасникам походу по Чорногорії трапиться хороша нагода побувати в казковому Которі. Це стародавнє місто на березі Адріатичного моря, яке зуміло зберегти свою красу і пронести свою велич крізь час. Цікава й багатотомна історія міста тягнеться ще III століття до н. е., коли тут з’явилося перше іллірійське поселення — Різон.

Котор

Котор має прекрасне розташування на карті. Це давнє містечко стоїть в Боко-Которській бухті, де його оточують гори і Адріатичне море. Безпосередньо в центрі міста впадає річка Шкурда.

Которська фортеця

У кінці III століття місто переходить до римлян і стає важливою частиною Римської Імперії. Саме в цей період на скелі що підноситься над сучасним Котором, була споруджена перша фортеця. Після Риму, місто переходить до Візантії і все більше посилює свої позиції на Адріатичному узбережжі.

Час від часу влада в місті змінювалася, так наприклад Котор в IX столітті був розграбований арабськими піратами, потім перейшов під владу болгар, і нарешті, увійшов до складу Сербського царства, як автономний регіон.

Котор

У 14-15 столітті місто відстояло свою незалежність і стало окремою республікою. Котор дуже старий, але його сивина тільки зіграла йому на користь! Він зумів протистояти сторіччям і донести до нас свою колишню красу, радуючи нас вузькими доріжками, маленькими будиночками з червоними дахами із черепиці та старовинними соборами.

Свій сучасний вигляд, місто сформувало під час панування Венеціанської імперії в Бока-Которській. Ось чому гуляючи вуличками Котора, часто ловиш себе на думці, що ти у Венеції, хоча тут і немає гондол і каналів.

Місто оточене з одного боку морем, а з іншого збереженою донині старовинною фортецею з кількома вежами і водяним яром. Всім гостям міста просто необхідно пройтися по цим стінам і побачити місто і бухту з висоти.

Котор

Зараз Котор розділений на дві частини — старе і нове місто. У старому місті збереглися багато пам’яток. До найвідоміших відносять Кафедральний собор Св. Трифона, який побудували в 1166 році. Св. Трифон був одним з покровителів і захисників Котора. У цьому соборі збереглися прадавні фрески 14 століття, в оббитому сріблом ковчезі зберігаються мощі чудотворця-покровителя. Ще є дар сербської королеви Олени — величезне розп’яття до 2 м. заввишки. Цей храм таїть у собі свою історію, яку йому вдалося відстояти перед нападами ворогів.

Котор

Крім цього собору в місті збереглося безліч інших давніх храмів і церков. З 12 століття тут побудовані церкви Св. Анни і Св. Луки, церкви Богородиці Здоров’я і Св. Міхов. На протязі всього існування містом правили різні національності, тому тут збереглося багато палаців та помешкань багатих мешканців міста. Кожен з палаців був побудований в свій час, наприклад палац Драго і Грубонія в 15ст, палац Піма в 16 ст, палац Бізант в 17ст, палац Гергуріна в 18 ст. Найстаріший це Княжий палац 7 століття.

Котор

Ще одна стара будівля — це Годинна башта 15 століття, яка прикрашає центральну площу. На Часовий вежі зберігся середньовічний «ганебний стовп». Всі ці палаци, численні церкви, середньовічна архітектура посприяли тому, що ЮНЕСКО внесло місто в список «Світової природної та історичної спадщини».

Дуже часто в місті проходять національні фестивалі, різнокольорові карнавали, навіть покази мод. Іноді бувають театралізовані дії, можна побачити і дивовижні дитячі театри. Місто Котор, це серце туризму і культури Чорногорії, її гордість і краса!

Котор

Учасники нашого походу по Чорногорії закінчують маршрут саме в цьому дивовижному містечку. Ми оселимося в одному із затишних хостелів на самому березі Боко-Которської затоки. Провівши свій відпочинок в цьому місті, Ви привезете додому багато вражень, старовинних оповідань і таємниць, а також гарні фото, зміцните здоров’я, і отримаєте масу задоволення від походу по Дурмітору — найкрасивішому гірському масиву Чорногорії!

Вам будет интересно!