Дані на сайті не актуальні. Чекаємо вас на pohod-v-gory.com
+38 (097) 670-20-32 | +38 (099) 914-23-44 | e-mail: bidychak@gmail.com | SKYPE: bidychak | Google + page Facebook profile Vkontakte profile Twitter Youtube Channel

Родна, або Роднянські Альпи

РоднаСеред учасників походів в Карпати дуже часто поширена хибна хибна думка про те, що Чорногірський хребет, та гора Говерла є самими високими в Карпатах. Однак, насправді це далеко не так. Чорногора не є самою високою не лише в порівнянні з Південними Карпатами (гора Молдовяну 2544 м), що в Румунії, і Татрами (Герлаховський Штіт 2654 м), що на північному-заході, але й серед гір Східних Карпат.

Родна

Стоячи на вершині Говерли, чи Попа-Івана, поглянувши на південь, в хорошу ясну погоду, далеко на горизонті над Мармарошськими горами – ми побачимо гірське пасмо з численними гострими вершинами. Це гірський масив Родна, або Роднянські Альпи.

Довжина Роднянського хребта біля 60 км, а середня висота понад 2100. Найвищою вершино є гора Петросул (2303 м), яка на 240 метрів вище Говерли!!!  Хребет розміщений всього в 60 км від кордону з Україною, та прекрасно проглядається в поході по Мармарошу та Чивчинських гір.

Родна. Гора Інеу

В Роднянських Альпах, на високогір’ї знаходиться 36 карових льодовикових озер, подібних до тих, що на Чорногорі, чи Свидовці, однак зазвичай значно більших за розміром. Найбільшим серед них є озеро Лала Маре (Lala Mare), що розташоване біля Петросула на висоті 1815 метрів і займає площу 0,5 гектара. Ці озера традиційно не глибокі, в середньому мають глибину 1,5-3 метри. Найглибше озеро на Родні має 6 метрів глибини.

Родна. Озеро Лала Маре

Похід по Родні цікавий ще й тим, що тут знаходиться велика кількість печер. Зокрема найглибша печера в Румунії – Таусорелор (Pestera Tausoarelor), яка сягає 461метрів глибини 16 км довжини! Однак більшість цих печер є тяжко доступними для піших туристів і потребують спеціального спорядження для спуску в них.

Родна. Печера Таусорелор

Окрім всього вище переліченого Родна багата ще й водоспадами. Деякі з них справді епічних розмірів, найбільшим серед них є водоспад Кайлор (Cascada Cailor) висотою понад 80 метрів. Ще 3 водоспади мають висоту 20 метрів. Таке рідко трапляється в Українських Карпатах.

Родна. Водоспад Кайлор

Клімат тут дуже подібний на Чорногору та Мармарош. В рік випадає в середньому 1200-1400 мм опадів. Сніг тримається на висоті до кінця травня-початку червня. Ліси Родни багаті на диких звірів, а полонини на корів та овець. Біля межі лісу традиційно для Карпат можна знайти колиби пастухів, та придбати молока та бринзи.

Родна

Похід по Румунії, а зокрема по Роднянським, або як їх ще називають Трансільванським Альпам – це яскраві враження, та знайомство не лише з дикою природою Карпат, але і з життям та традиціями місцевих жителів. Тут можна побачити унікальні деревинні монастирі в готичному стилі, веселий цвинтар, численні різьблені брами. Знайомство з побутом місцевих горян, так схожих на гуцулів, румунські цигани та багато іншого не дадуть мандрівнику сумувати.

Родна. Перевал Преслоп

Тож всім справжнім поціновувачам Карпат просто необхідно побувати в цих місцях, а наші походи по Румунії допоможуть Вам зробити це легко та безтурботно.

Вам будет интересно!