Дані на сайті не актуальні. Чекаємо вас на pohod-v-gory.com
+38 (097) 670-20-32 | +38 (099) 914-23-44 | e-mail: bidychak@gmail.com | SKYPE: bidychak | Google + page Facebook profile Vkontakte profile Twitter Youtube Channel

Село Ділове

Селище Ділове добре відомий тим, хто вирушає в похід по Карпатам по Мармароським горам чи Гуцульським Альпам, адже найчастіше, саме Ділове є відправною точкою.

Тут розміщується прикордонний загін, який видає дозволи туристам на відвідування прикордонної зони, для  сходження на Піп-Іван Мармароський. Тому вирушаючи в дорогу, через цей населений пункт не забудьте взяти з собою документи, які посвідчують Вашу особу.

Найвідомішим визначним місцем в Діловому є Географічний центр Європи, який було встановлено Австро-Угорськими вченими під час прокладання залізниці з Рахова до Сигета Мармарошського в 1887 році. Тоді ж тут було встановлено пам’ятник з наступним написом латиною: «Locus Perennis Dilicentissime cum libella librationis quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalium et paralleloumierum Europeum. MD CCC LXXXVII» що перекладається як: «Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним приладом, виготовленим в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів та паралелей, встановлений центр Європи. Рік 1887»

Географічний центр Європи

Тут збереглась унікальна архітектурна пам’ятка гуцульської культури – дерев’яна церква Різдва Пресвятої Богородиці, яка була збудована в 1750 році.

Дерев'яна церква в с. Ділове

Село Ділове розташоване в мальовничому каньйоні річки Тиси, біля злиття з її великою притокою — рікою Бістра. Навколо села розташований Карпатський Біосферний Заповідник – саме ним і проходять наші походи по Мармарошу.

Раніше село називалося Трибушани або Білий Потік, і перші згадки про нього датовані 1615 роком. З 1901 року зустрічається назва Ділове, яка офіційно була закріплена за населеним пунктом у 1946 році.  З 19 століття тут на схилах гори Довгарунь було збудовано штольні для добування залізної руди, а також тут діяв склодувний завод. Сьогодні в селі діє мармуровий кар’єр.

Вам будет интересно!