Дані на сайті не актуальні. Чекаємо вас на pohod-v-gory.com
+38 (097) 670-20-32 | +38 (099) 914-23-44 | e-mail: bidychak@gmail.com | SKYPE: bidychak | Google + page Facebook profile Vkontakte profile Twitter Youtube Channel

Спальні мішки

Спальний  мішок можна сміливо назвати одним з головних елементів спорядження для походу в гори. Саме від нього залежить, чи зможете Ви нормально відпочити після денного переходу і відновити свої сили. У дощову погоду, або морози, саме спальник дає можливість відігрітися і продовжити свій маршрут. В умовах фізичних навантажень дуже важливо забезпечити своєму організму 8 годин щоденного сну.Спальний мішок.

Спальники відрізняються між собою за великою кількість параметрів, таких як: температура, конструкція, наповнювач, вага і таке інше. Однак перед тим як вибирати спальник перш за все потрібно визначитися – для чого він Вам, та в яких умовах він буде використовуватись.

ТЕМПЕРАТУРНІЙ РЕЖИМ

температурний режим спальника

Основнім параметром спальника є його температурній режим. Він позначається на спальниках у вигляді трьох або чотирьох показників температури: +15, -2, -15°С. Цифри з максимальними значеннями – означають екстремальні температури (в даному випадку +15 – спекотно, а -15 – вже прохолодно в даному спальнику). Потрібно пам’ятати, що виробники дуже часто завищують показники екстремальних температур. Звичайно, якщо температура опуститься до показників екстріму такого спальника, ви не загинете, однак комфортною ваша ночівля навряд чи буде. Тому потрібно орієнтуватися перш за все на температури комфорту (показники, які розміщені між температурами екстріму) – вона найбільш відповідає дійсності. В залежності від цих показників виділяють 3 групи спальників:
1. Літні – температурній діапазон від +15 до +5°С. Зазвичай найдешевші, та найлегші серед спальників.
2. Осінні або демісезонні –  від + 5 до -5°С
3. Зимові – від 0 до -18 -30°С. Зимові спальники часто дуже дорогі, тому іноді доцільніше в зимовий похід брати 2 спальника, наприклад літній та осінній. Так ночівля буде досить комфортною навіть при достатньо низьких температурах (-10 – 15 °С).

МАТЕРІАЛИ

Якість та температурний режим спальника залежить від його наповнювачів.

Пух – дуже теплий і натуральний наповнювач. Досить компактний та легкий. Пухові спальники використовуються в висотному альпінізмі, та в місцях з низькими температурами. Однак пух має ряд дуже серйозних недоліків. Перш за все він дуже погано сохне, висушити його в поході практично неможливо. В додаток до всього, пух не гріє після намокання або відвогання.  Тому пухові спальники не найкращий вибір для походів, наприклад в Карпати. В додаток до всього пухові спальники – не дешеве задоволення.

Сентипон або полартек – дуже популярний наповнювач, однак досить важкий і громіздкий. Добре сохне, такі спальники дуже доступні в ціні. В основному використовується з дешевих кемпінгових спальних мішках.

Сучасні синтетичні наповнювачі (Micro-loft, Hollowfiber-1, Thermoloft-6, Quallofil, Thinsulate, PolarGuard 3D та інші) —  забезпечують малу вагу, незначний об’єм та прекрасну теплоізоляцію. Вони швидко сохнуть, та не так сильно вбирають вологу як пух.

Сам спальник виробляють зазвичай з нейлону або інших сучасних синтетичних тканин, таких, як Pertex. Зазвичай в них використовують технологію розміщення волокон «Rip-stop», яка при появі механічних пошкоджень, не дає їм збільшуватися. З середини спальники зазвичай встелені натуральними тканинами, для того щоб запобігати алергічним реакціям, та забезпечити максимальний комфорт. В зимових спальниках, всередині також синтетика, в такому разі можна використовувати спеціальні вкладиші з флісу, шовку, бавовни.

БУДОВА СПАЛЬНИКА

За формою пошиття розрізняють 3 основні різновиди спальних мішків:

Покривало – представляє собою прямокутне покривало, яке складається в двоє і застібається блискавкою. В такого спальника є також капюшон. Така конструкція притаманна для літніх та кемпінгових спальників. Чудово підходять для теплої пори року. Розстібнувши блискавку до кінця, і зробивши його покривалом, ним може вкриватися одразу дві людини.

Спальник покривало

Кокон – пошитий по загальним контурам людини, звужений в нижній частині, таким чином зменшується внутрішній об’єм спальника. Капюшон щільно облягає голову, та має стяжку навколо обличчя, що дає можливість захистити його від холоду. Капюшон відділений від основного відсіку спальника ще однією стяжкою-діафрагмою, яка не пускає холодне повітря з капюшону всередину. Блискавка не доходить до самого низу спальника, та прикривається з середини утепленим ворітником, що також підвищує термозахист. Така конструкція використовується в зимових моделях, та спальниках для висотних сходжень.

Спальник кокон

Комір спальника

Два спальники одного виробника можна скріпити між собою за допомогою блискавки. Ця функція дуже корисна в особливо холодну погоду, адже притиснувшись один до одного ви будете зберігати значно більше тепла, не говорячи вже про те, якщо в такій конструкції ночує закохана пара :). Однак для скріплення, блискавка на цих спальниках повинна розташовуватись з різних боків, тобто один спальник буде правостороннім, а інший лівостороннім. Ця інформація відзначається літерами «R-right» і «L-left» на компресійному мішку спальника

Скріплення спальників

При виборі спальника потрібно також зважати на свій ріст. Стандартні спальники випускаються довжиною 190 см., однак зараз більшість виробників почали випускати підліткові та дитячі спальники довжиною 170 – 150 см. Тому якщо Ви низького зросту – є нагода зекономити на вазі та ціні спального мішка.

ЕКСПЛУАТАЦІЯ

•    Спати в спальнику рекомендується в змінному одязі, перш за все в гігієнічних цілях. Таким чином, спальник не буде набирати неприємних запахів, та менше бруднитиметься, а отже менше пратиметься, що продовжить строк його служби.
•    Схвальним є використання флісових, або бавовняних вкладишів. Вони роблять спальник теплішим, а також приємнішим для вашого тіла (якщо вкладиш з натуральних тканин). А головне вкладиш допомагає тримати спальник в чистоті та менше його прати.
•    Пакувати спальник в компресійний мішок слід хаотично, просто запихаючи його всередину мішка. Так ви економите час, а також запобігаєте зляганню наповнювача вашого спальника, і продовжуєте термін його життя.
•    Прати спальник слід вручну, при температурі не вище 40°С, сушити а розкладеному вигляді, на свіжому повітрі, без використання радіаторів опалення. Пухові спальники перуть спеціальними розчинами.
•    Зберігати спальник вдома слід лише у розпакованому вигляді.
•    В поході розпаковувати спальник потрібно лише безпосередньо перед сном, щоб запобігти його відвоганню.

Вам будет интересно!