Дані на сайті не актуальні. Чекаємо вас на pohod-v-gory.com
+38 (097) 670-20-32 | +38 (099) 914-23-44 | e-mail: bidychak@gmail.com | SKYPE: bidychak | Google + page Facebook profile Vkontakte profile Twitter Youtube Channel

Похід по Чорногірському хребту

Говерла - поход по Чорногірському Хребту

Безумовно, цей маршрут є одним з найпопулярніших в Українських Карпатах. Тут знаходяться всі найвищі вершини України — гора Говерла, суворий і неприступний Петрос, містичний і таємничий Піп-Іван або як його ще називають — Білий Слон зі старою, покинутою обсерваторією на вершині. Серед неосяжних гірських луків тут причаїлися чудові льодовикові озера — морські очі. Тільки тут завдяки примхам погоди можна за один день побачити всі 4 пори року, повірте, це варто відчути на собі.


Інформація

Список необхідних речей

Дати проведення: 25-30.05, 07-12.06, 28.06-03.07, 27.07-01.08, 10-15.08, 17-22.08, 23-28.08, 7-12.09, 28.09-03.10
Вартість: 120 $
Тривалість: 6 днів (5 ночей)
Кілометраж: 55 км
Складність: Середня.

У вартість походу входить


  • триразове харчування на маршруті;
  • послуги інструктора і провідника;
  • використання котлів і газове обладнання;
  • медична страховка;
  • аптечка.

У вартість не входить


  • рекреаційні збори;
  • прокат спорядження;
  • проїзд у транспорті;.

Опис маршруту походу по Чорногірському хребту

с. Ясиня — г. Петрос (2022м) — г. Говерла (2061м) — оз. Несамовите (1750 м) — г. Ребра (2001 м) — г. Бребенескул (2036 м) — г. Менчул (1998 м) — г. Піп-Іван (2026м) — с. Дземброня


Опис 


День 1. Ясіня — полонина Какараза

Група зустрічається на ж / д вокзалі в Івано-Франківську. Тут ми знайомимося, розподіляємо спорядження та провіант по рюкзакам і сідаємо на автобус, який відвезе нас у селище Ясіня, що на Закарпатті. Сьогодні у нас не буде крутих підйомів, що дасть групі плавно акліматизуватися і звикнути до нових фізичних навантажень. Дорога буде йти спочатку по барвистому селищу, потім вздовж річки Лопушна до підніжжя гори Какараза. По дорозі весь час будуть зустрічатися красиві галявини, де можна буде відпочивати, насолоджуватися краєвидами, робити відмінні фотографії. Ночівля буде на полонині Какараза, дуже зручному і красивому місці, де ми зможемо вдосталь палити карпатське багаття (ватру), покупатися в річці, просто провести душевний вечір за чашкою карпатського чаю, знайомлячись з усіма учасниками походу.

Кілометраж: 7 км, набір висоти 240 м, тривалість 3-5 годин.

 

Похід по Чорногорії

 

2 день: хребет Холонческий Плай — г.Петрос

З ранку розпочинаємо потроху набирати висоту, піднімаємося на невеликий хребет Холончеський Плай і просуваємося вздовж нього через прекрасний змішаний ліс. Виходимо на альпійські луки на схилах г. Петрос і розчиняємося у величі безкраїх просторів карпатського високогір’я. Карликова рослинність, альпійські квітни і різнотрав’я, круті схили гір з білими хмарками овець, що пасуться — все це невід’ємні атрибути карпатського високогір’я. По дорозі ми відвідаємо пастухів, які займаються традиційними полонинським промислами, спробуємо карпатський сир і молоко. Далі в мальовничому місці, на висоті, практично, півтора кілометра — ми розіб’ємо наш табір. Бажаючі підуть в радіальне сходження на г. Петрос. Наш шлях буде проходити по крутому кам’янистому схилу і залишить багато спогадів.

 

Кілометраж переходу до стоянки: 6 км, набір висоти 600 м, тривалість 3-4 години. Радіальне сходження на Петрос: 1,5 км, набір висоти 500 м, тривалість 2-4 години.

 

Чорногірський хребет похід

 

3 день. Найвища вершина України — Говерла (2061 м) — озеро Несамовите.

Сьогодні нас чекає сходження на найвищу гору України — Говерлу (2061 м). Це не тільки найвище місце в Українських Карпатах, але також саме людне. Тут ми зустрінемо безліч туристів з різних країн. Зробивши фотографії і вдосталь поспілкувавшись продовжуємо наш шлях вздовж Чорногірського хребта через вершини г. Брескул (1911 м) — г. Пожижевська (1822 м) і г. Туркул (1933 м). Спускаємося до одного з самих популярних карових озер Чорногори — озера Несамовите (1750 м). З ним пов’язано багато народних легенд і оповідей, які надають цьому місцю загадковості.

Кілометраж: 15 км, набір висоти 560 м, спуск 630 м, тривалість 6-8 годин.

 

озеро Несамовите (Чорногора)

 

4 день оз. Несамовите (1750 м) — г. Ребра (2001 м) — г. Бребенескул (2036 м) — г. Менчул (1998 м) — г. Дземброня (1877 м) — сідловина між г. Поп-Іван (2028 м) та г. Смотрич.

Вранці знову підіймається на головний гребінь хребта звідки чудово видно масив Мармарош, і продовжуємо наш шлях до Попа-Івана. По дорозі проходимо над найбільшим і мальовничим льодовиковим озером — Бребенескул, яке затиснуте між двома двохтисячниками — Бребенескул (2036 м) і Гутин-Томнатик (2017 м). На горизонті у нас постійно буде насуватись Піп-Іван, і обриси загадкової обсерваторії будуть все чіткіше і чіткіше проглядатися в міру нашого наближення. По хребту проходить старий Польсько-Чехословатская кордон, стовпчики якого прекрасно збереглися донині і часто рятують мандрівників в негоду як орієнтири. На нічліг ми зупинимося в верхів’ях струмка, неподалік від вершини г. Смотрич, звідки відкривається прекрасний вид на Піп-Іван.

Кілометраж: 13 км, набір висоти 570 м, втрата висоти 310 м, тривалість 6-9 годин.

 

Чорногірський хребет

5 день — м. Піп Іван (2028 м) — спуск в с. Дземброня (4-6 годин).

Піднімаємося на вершину г. Поп-Іван (2028 м), на якій колись було язичницьке капище, а місцеві гуцули все ще здійснюють деякі ритуали пов’язані з цією горою. Оглядаємо залишки обсерваторії і незабутні краєвиди, що відкриваються нашому погляду. Як на долоні тут видно Мармарош, Роднянський Альпи, Чивчинські і Гринявські гори. Далі, піднявшись на г. Смотрич, починаємо довгий спуск до села Дземброня. Проходимо повз химерні скельні формації, такі як наприклад «Вухатий камінь», водоспади і колиби, місцевих пастухів. Минаючи село, зупиняємося на нічліг біля бурхливої річки.

Кілометраж: радіалка на Піп-Іван: 6 км, набір висоти 340 м, тривалість 3-4 години. Спуск в Дземброню: 8 км, втрата висоти 1110, тривалість 4-6 годин.

Похід по чорногорі

 

6 день — с. Дземброня — с. Нижня Дземброня — Верховина — Івано-Франківськ.

Вранці ми продовжуємо спуск і виходимо в село Нижня Дземброня біля річки Черемош. Звідти на автобусі (через Верховину) їдемо до Івано-Франківська, на вокзал. Тут наша подорож закінчується.

Кілометраж: 3 км, 100 м спуск. 

 

Заявка на участь


Відправлена ​​заявка є підтвердженням ваших серйозних намірів брати участь у поході!

[contact-form][contact-field label=’* Назва походу:’ type=’text’ required=’1’/][contact-field label=’*Дата походу:’ type=’text’ required=’1’/][contact-field label=’*ПІБ’ type=’text’ required=’1’/][contact-field label=’* Ваш E-mail:’ type=’text’ required=’1’/][contact-field label=’* Телефон%26#x002c; бажано у міжнародному форматі:’ type=’text’ required=’1’/][contact-field label=’Дата народження:’ type=’text’/][contact-field label=’Звідки Ви:’ type=’text’/][contact-field label=’Скільки Вас:’ type=’text’/][contact-field label=’Розкажіть про себе (Ваш похідний досвід%26#x002c; яке спорядження є%26#x002c; і що потрібно напрокат%26#x002c; чи є хронічні захворювання%26#x002c; обмеження по харчуванню і т.д.):’ type=’textarea’/][/contact-form]


ФотогалереяВідгуки


Екатерина ВалеваАвтор: Екатерина Валева, г. Минск
Даты: 17-22 июля 2011
Отчет о походе по Черногоре, июль 2011

 

 

 

Вам будет интересно!