Дані на сайті не актуальні. Чекаємо вас на pohod-v-gory.com
+38 (097) 670-20-32 | +38 (099) 914-23-44 | e-mail: bidychak@gmail.com | SKYPE: bidychak | Google + page Facebook profile Vkontakte profile Twitter Youtube Channel

Чіралі — оазис на Лікійському шляху

Чіралі — невелике поселення на березі Середземного моря в провінції Анталія, що на півдні Туреччини. У першу чергу, Чіралі знаменитий своїм неймовірно красивим і великим пляжем. Хоча розташований він недалеко від Кемера. В силу своєї унікальності та наявності заповідника, в Чіралі так і не було побудовано великих готелів.Чіралі. Лікійський шлях

Пляж є місцем де відкладають яйця великі морські черепахи – логерхед або каретта (Caretta caretta Linnaeus, 1758). Саме тому це унікальне місце охороняється Фондом дикої природи. Ширина пляжу 3 км., тому місця тут дуже багато і не відчувається жодного дискомфорту через великі скупчення людей. Попри свою красу та близькість до великих та шумних курортів, Чіралі дуже тихе, та спокійне місце.

Черепаха Каретта. Чіралі. Лікійська стежка

Пляж  весь складається з дрібного круглого гравію, та піску, вода тут завжди прозора, з бірюзовим відтінком. Гори, що оточують бухту Чіралі містять багато заліза, тому в них буде багато червоних відтінків, що надає місцевим пейзажам незвичності. Над горами возвеличується найвища вершина узбережжя – Тахтали-Даг (2365 м), з рестораном Шекспіро на самій вершині.

В південній частині пляжу знаходяться залишки древнього лікійського міста Корікос. Однак тут його називають Олімпосом, хоча справжній Олімпос розташовувався на схилах горі Муса-Дагі, трохи далі від бухти Чіралі. Причина цьому дуже проста – назва Олімпос  більш «брендова» та значно привабливіша для туристів. В Олімпосі зберігся амфітеатр, некрополь та багато іншого.

Олімпос. Лікійська стежка

Іншим визначним місцем Чіралі є гора Янарташ, або Химера, на вершині якої вже протягом тисячоліть горять природні вогні. Там знаходяться залишки грецького храму Химери. Дуже цікавим є сходження на Янарташ вночі, тоді вогні та атмосфера Туреччини справляють величезне враження.

В Чіралі можна зупинитись в численних маленьких та просто влаштованих пансіонатах або кемпінгах. Часто туристи розбивають намети просто на пляжі – хоча це і заборонено. Селище складається з двох основних вуличок, на яких можна знайти маленькі затишні ресторанчики та сувенірні лавки.

Загалом Чіралі це просто райський оазис в поході по Лікійському шляху, і всі мандрівники, що беруть участь в поході по цьому маршруту залюбки зупиняються тут на день-два для відпочинку фізичного, та головне – душевного.


Вам будет интересно!