Дані на сайті не актуальні. Чекаємо вас на pohod-v-gory.com
+38 (097) 670-20-32 | +38 (099) 914-23-44 | e-mail: bidychak@gmail.com | SKYPE: bidychak | Google + page Facebook profile Vkontakte profile Twitter Youtube Channel

Як правильно пакувати рюкзак

Для того щоб комфортно почувати себе в поході необхідно навчитися правильно пакувати ваш рюкзак. Неправильно упакований рюкзак приносить багато клопоту, і може повністю зіпсувати вашу поїздку.

Як пакувати рюкзак

Сьогодні на ринку представлені найрізноманітніші моделі рюкзаків, однак більшість з них мають спільні риси будови. Вони являють собою вертикальну трубу, з двома входами: звершу і знизу. Головний відсік рюкзака може іноді розділятися перегородкою на 2 секції. Звершу трубу накриває клапан, на якому міститься кілька кишень.

В сучасних рюкзаків дуже зручна і гнучка система підвіски, яку можна дуже точно підігнати під свою статуру. Потрібно підтягнути шлейки рюкзака так, щоб він добре прилягав до спини, але не давив. Слідкуйте за тим, щоб наплічник не провисав, тому що це збільшить загрузку на спину. Поясний ремінь повинен бути щільно затягнутий на бедрах, це переносить 60% навантаження з спини на таз та стегна. Нагрудну лямку защіпаємо лише при подоланні якихось перешкод, вона краще фіксує наплічник і не дає йому перехилятися. Під час звичайної ходьби вона не відіграє ніякого значення, тільки заважає нормально дихати.

Важкі речі необхідно розміщувати в рюкзаку так, щоб вони максимально близько розташовувались до спини, и були якомога ближче до поперекової ділянки хребта. Це наприклад може бути палатка, провіант тощо. Спальний мішок, частину одягу можна розмістити знизу. Килимок дуже зручно розкрутити по стінкам рюкзака з середини, формуючи тим самим з нього трубу, яка слугує додатковим захистом для речей від намокання. Однак негативна сторона такого розміщення полягає в тому, що нижній вхід рюкзака при цьому стає заблокованим. Також таке розміщення забирає чимало внутрішнього простору наплічника. Тому якщо у вас обмаль місця – сміло прикріпляйте килимок збоку рюкзака. Таким чином на привалах, в любий момент ви можете ним скористатись для відпочинку.

Змінне взуття, одяг, особисту гігієну – розміщуємо посередині рюкзака, в найтяжче доступнішій його зоні, так як протягом переходу вони нам менше всього потрібні. Знизу, близько до нижнього входу рюкзака розміщуємо одяг, який може знадобитись під час денного переходу (флісова кофта, віндстопер, самоскиди, куртка…). Не кладіть на дно рюкзака гострі металеві предмети (консерви, примус, пила, сокира) – великий ризик продерти дно. Зверху від найтяжчої серцевини рюкзака, відповідно харчі, які будуть вживатись протягом дня, посуд, примус, казанок.

В накладних кишенях розміщуємо аптечку, ліхтарик, окуляри від сонця, ніж та інші дрібні речі, що можуть знадобитися протягом переходу. Бажано не обвішувати рюкзак великою кількістю речей, хоча для цього на ньому передбачено безліч кріплень. Коли всі речі всередині рюкзака, вони більш захищені від несподіваного дощу, і ви безперешкодно можете продиратися через кущі і вільно маневрувати. В кінці кінців це навіть просто естетичніше.

Правильно спакований, та під лаштований по фігурі рюкзак, сидить на Вас наче рідний. Після кількох днів походу, Ваш організм звикне до нього, і він майже не буде помітним для Вас. Вміння правильно спакувати наплічник, приходить зазвичай з досвідом, і кожен вносить в цю загальну схему свої корективи.

Вам будет интересно!